2015’te Video Pazarlaması Zirvede Olacak

2
Dijital Pazarlama anlamda, son zamanların en popüler olgularından biri, video pazarlaması (Video Marketing). Tartışmasız, görsel içeriğin en önemli içerik tiplerinin başında geldiğini, video içeriklerin ise, görsel içerikler içerisinde, başı çektiğini söyleyebiliriz.

Konuya, biraz geleceğe, yani 2015 yılında bizi bekleyen trendlere bakarak, açıklık getirmeye çalışalım.

  • İnternet trafiğinin, %74 ’ünü video içerikler oluşturacak.
  • Dünya çapındaki Pazarlama Profesyonelleri, 2015 yılında yapılacak, Pazarlama yatırımlarının, geri dönüş yüzdesi anlamında, en çarpıcı rakamı, video içeriklere veriyorlar.
  • Video içerikler, müşteriler tarafından en çok tercih edilen içerik tipidir. Anlatılmak istenen metnin, yaratıcı bir biçimde video içerisine yerleştirilmesi, vazgeçilmez bir içerik pazarlaması tipi haline gelecek.
  • Video içeriklerin çoğunun içerisinde bulunacak, thumbnail (küçük formatlı resim) linklemeleri, çok daha fazla göz alıcı nitelik taşıyor.
  • Yine 2015 itibariyle, Pazarlama Profesyonelleri’nin %93 ’ü, online pazarlama, satış ve iletişim faaliyetleri için, video içerikleri kullanmayı tercih ederek, yola devam edecekler.
  • B2B ve B2C anlamında çalışan Pazarlama Profesyonelleri’nin, hemen hemen tamamı, gelişen trendler arasında, daima, en iyi 3 içerikten biri olarak, video içerikleri gösteriyorlar.
  • Mobil bağlamda konuya bakarsak;

Akıllı telefon kullanıcılarının çok büyük bir bölümü, marka videolarının, satın alma kararlarını direkt olarak etkilediğini belirtiyorlar.
Bir ürünü tanıma aşamasında ve o ürünü satın almaya karar verirken, video içeriklerin, mükemmel bir araç olduğunu ekliyorlar.

Video Marketing Statistics and Trends 2015

Yorum Ekle

Kategoriler